ELEKTRYK w Stowarzyszeniu "Przyjazna Szkoła" - możesz sam decydować gdzie trafi Twój podatek.
 

Nasza szkoła należy do Stowarzyszenia "Przyjazna Szkoła". W tym celu dokonaliśmy rejestracji szkoły na oficjalnej stronie instytucji oraz sporządziliśmy umowę współpracy.

Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" jest największą organizacją pozarządową w sektorze edukacji, która umożliwia szkołom pozyskiwanie środków finansowych na polepszenie warunków kształcenia dzieci i młodzieży. Prowadzi akcję związaną z pozyskiwaniem 1% podatku należnego od dochodów uzyskanych przez osoby i instytucje.

W ramach Akcji 1% w 2010 r. stowarzyszenie przekaże szkołom, przedszkolom i organizacjom wsparcie i środki za 100% zebranej kwoty.

To już VI edycja akcji "1% dla mojej szkoły" i "1% dla mojej organizacji"! Akcja Stowarzyszenia "Przyjazna Szkoła" jest unikalna w skali kraju, dzięki niej - wykorzystując mechanizm przekazywania 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego, rodzice i sympatycy mogą wspierać finansowo szkoły swoich dzieci i małe organizacje pozarządowe, a także inicjatywy i projekty Stowarzyszenia.

W tym roku nie trzeba iść do banku ani na pocztę, żeby zrobić przelew! Wystarczy dobrze wypełnić PIT - Urząd Skarbowy sam prześle pieniądze.

Stowarzyszenie ma dla Państwa, specjalną wersję najpopularniejszego programu do wypełniania zeznań PIT! Program został przygotowany specjalnie dla Stowarzyszenia "Przyjazna Szkoła" i dzięki niemu można bardzo prosto przekazać swój 1% na szkołę swojego dziecka. Program został przygotowany przez firmę FORMAT, został sprawdzony przez stowarzyszenie i jest dla Wszystkich Partnerów i Sympatyków Stowarzysznia "Przyjazna Szkoła" udostępniany za darmo! Przekażcie go swojej rodzinie i znajomym, powiedźcie o naszej akcji w swojej szkole i zmieniajcie razem z nami polską edukację!

Poniżej przykład jak wypełnić PIT, na przykładzie PIT-37.

W polu 128 (PIT-37, pozycje tego pola w innych PIT''ach mogą się różnić), należy wpisać Nazwę naszej szkoły oraz 12 cyfrowy Numer Identyfikacyjny Partnera (500000006951).

* Tu ma się znaleźć 1% Twojego podatku, podana kwota na rysunku jest przykładowa!

W ciągu ostatnich 5 lat Stowarzyszenie zebrałoprawie 7 mln zł od ponad 150 000 podatników (ostatni rok to ponad 3 000 000 zł).

Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" ma już ponad 4800 Partnerów i Sympatyków - jesteśmy największą pozarządową organizacją zajmującą się edukacją.

Zrealizowało z 300 szkołami projekt edukacyjno-obywatelski "Przyjazna Szkoła", wybrany w 2007 roku w konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej i współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego (budżet 6 mln zł - z czego 300 000 zł to środki własne Stowarzyszenia).

Beneficjenci - szkoły, przedszkola, gimnazja i inne placówki edukacyjne oraz organizacje pozarządowe - wystarczy, że udokumentujecie Państwo na deklaracjach podatkników ile zgodzili się przekazać na rzecz Stowarzyszenia "Przyjazna Szkola", pragnąc wspomóc też Państwa. Procedury w tym roku zostały maksymalnie uproszczone.

Wszyscy możemy sprawić, żeby te liczby były jak największe.

Wszystkim darczyńcom, którzy przekażą 1% podatku na naszą szkołę serdecznie dziękujemy.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie
Zespołu Szkół Elektrycznych