Znajdź wiadomość

Wyszukiwanie według nagłówków i treści

Odwiedzin:
dziś 15, wszystkich 2484799, online 7

Strona załadowała się
w 0.01047421 s
zużywając 1,15 MB

 

 
Przez wieki z elektroniką.

Od wielu lat Zespół Szkół Elektrycznych utrzymuje kontakt z pracownikami Universytetu w Brunszwiku oraz przedstawicielami firm z branży elektrycznej BOSCH i Meratronik w Hamburgu. Koordynatorem współpracy jest Pan Krystian Kryska, absolwent naszej szkoły z 1958 roku, później także nauczyciel Zespołu Szkół Elektrycznych, który obecnie mieszka w Brunszwiku i od kilku lat całym sercem wspiera rozwój swojej byłej szkoły. Pan Kryska jest znanym w świecie fachowcem w branży radiowej. Zawsze podkreśla, że swoje osiągnięcia zawodowe zawdzięcza obszernej i dokładnej wiedzy, jaką wyniósł z polskiej szkoły. Swoje dokonania w dziedzinie odtwarzania i renowacji historycznych urządzeń radiotechnicznych prezentuje na stronie internetowej.
W dniu 23 listopada 2006 r. w ramach współpracy, w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku odbyło się spotkanie z przedstawicielami nauki i przemysłu w Niemczech pod hasłem: "Przez wieki z elektroniką".
Profesor Thomas Von Grote z Uniwersytetu w Brunszwiku wygłosił wykład na temat: "Rozwój łączności. Od wynalezienia telegrafu do narodzin dzisiejszej telefonii komórkowej GSM". Inżynier Helmut Kern, właściciel przedsiębiorstwa branży elektronicznej MERATRONIK z Hamburga, która posiada również swoją filię w Polsce we Wrocławiu, wygłosił prelekcję na temat: "Powstawanie pól elektromagnetycznych i rozchodzenie się fal radiowych". Wykład i prelekcja poparte były bardzo ciekawymi modelami i planszami dydaktycznymi, które ilustrowały zjawiska fizyczne. Materiały po wykładzie zostały ofiarowane Zespołowi Szkół Elektrycznych. Uczniowie i nauczyciele otrzymali także pakiet materiałów dydaktycznych dotyczących prelekcji.
W roku szkolnym 2006/2007 w porozumieniu z niemieckimi zakładami elektronicznymi BOSCH p. Kryska przekazał dla "Elektryka" darowiznę w postaci wysokiej jakości amerykańskiego sprzętu pomiarowego, który obecnie wykorzystywany jest w pracowniach elektronicznych. Były to m.in. multimetry HP, częstościomierze HP oraz regulowany zasilacz stabilizowany HP

Spotkanie z niemieckimi gośćmi koordynowane było przez Pana mgr inż. Tadeusza Chojeckiego - nauczyciela przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół Elektrycznych. Celem tego spotkania była popularyzacja wśród młodzieży ciekawych informacji z dziedziny elektroniki. Było ono również okazją do wymiany doświadczeń dydaktycznych pomiędzy gronem pedagogicznym a niemieckimi naukowcami. Goście mieli możliwość uczestniczenia w lekcji języka niemieckiego.


do góry

 

© Copyright Zespół Szkół Elektrycznych 2018

Technikum nr 4, Szkoła Branżowa I Stopnia nr 3