Znajdź wiadomość

Wyszukiwanie według nagłówków i treści

Odwiedzin:
dziś 15, wszystkich 2484811, online 15

Strona załadowała się
w 0.00768304 s
zużywając 1,15 MB

 

 
ELEKTRYK w Stowarzyszeniu "Przyjazna Szkoła"

Możesz sam decydować gdzie trafi Twój podatek.

Nasza szkoła należy do Stowarzyszenia "Przyjazna Szkoła". W tym celu dokonaliśmy rejestracji szkoły na oficjalnej stronie instytucji oraz sporządziliśmy umowę współpracy.

Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" jest największą organizacją pozarządową w sektorze edukacji, która umożliwia szkołom pozyskiwanie środków finansowych na polepszenie warunków kształcenia dzieci i młodzieży. Prowadzi akcję związaną z pozyskiwaniem 1% podatku należnego od dochodów uzyskanych przez osoby i instytucje.
W ramach Akcji 1% od 2010r. stowarzyszenie przekazuje szkołom, przedszkolom i organizacjom wsparcie i środki za 100% zebranej kwoty.

To już kolejna edycja akcji "1% dla mojej szkoły" i "1% dla mojej organizacji". Akcja Stowarzyszenia "Przyjazna Szkoła" jest unikalna w skali kraju, dzięki niej - wykorzystując mechanizm przekazywania 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego, rodzice i sympatycy mogą wspierać finansowo szkoły swoich dzieci i małe organizacje pozarządowe, a także inicjatywy i projekty Stowarzyszenia.
Wystarczy dobrze wypełnić PIT - Urząd Skarbowy sam prześle pieniądze.

Stowarzyszenie ma dla Państwa, specjalną wersję najpopularniejszego programu do wypełniania zeznań PIT! Program został przygotowany specjalnie dla Stowarzyszenia "Przyjazna Szkoła" i dzięki niemu można bardzo prosto przekazać swój 1% na szkołę swojego dziecka. Program został przygotowany przez firmę FORMAT, został sprawdzony przez stowarzyszenie i jest dla Wszystkich Partnerów i Sympatyków Stowarzysznia "Przyjazna Szkoła" udostępniany za darmo! Przekażcie go swojej rodzinie i znajomym, powiedźcie o naszej akcji w swojej szkole i zmieniajcie razem z nami polską edukację!
Poniżej przykład jak wypełnić PIT, na przykładzie PIT-37.

W polu 123 (PIT-37, pozycje tego pola w innych PIT'ach mogą się różnić) części H, należy wpisać numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (numer KRS) 0000031762. W polu 124 należy podać kwotę 1% swojego podatku. W polu 125 części I należy wpisać cel szczegółowy, na który ma zostać przekazana kwota podatku. W tym wypadku jest to nazwa naszej szkoły oraz 12 cyfrowy Numer Identyfikacyjny Partnera (500000006951). Zaznaczenie pozycji 126 umożliwia przekazanie Twoich danych osobowych organizacji, której przekazujesz 1% podatku (w tym wypadku naszej szkole).

W ciągu ostatnich lat Stowarzyszenie zebrało wiele milionów złotych. Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" ma już ponad 4800 Partnerów i Sympatyków - jest największą pozarządową organizacją zajmującą się edukacją.
Zrealizowało z 300 szkołami projekt edukacyjno-obywatelski "Przyjazna Szkoła", wybrany w 2007 roku w konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej i współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego (budżet 6 mln zł - z czego 300 000 zł to środki własne Stowarzyszenia).
Beneficjenci - szkoły, przedszkola, gimnazja i inne placówki edukacyjne oraz organizacje pozarządowe - wystarczy, że udokumentujecie Państwo na deklaracjach podatkników ile zgodzili się przekazać na rzecz Stowarzyszenia "Przyjazna Szkola", pragnąc wspomóc też Państwa. Procedury w tym roku zostały maksymalnie uproszczone.
Wszyscy możemy sprawić, żeby te liczby były jak największe.

Wszystkim darczyńcom, którzy przekażą 1% podatku na naszą szkołę serdecznie dziękujemy.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie
Zespołu Szkół Elektrycznych


do góry | Powrót

 

© Copyright Zespół Szkół Elektrycznych 2018

Technikum nr 4, Szkoła Branżowa I Stopnia nr 3