Za nami nie tylko „długi weekend” ale i patriotyczny tydzień. Świętowanie 107 rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęliśmy od prelekcji dla uczniów, przypominającej sylwetki twórców niepodległej Polski i tło historyczne tamtych dni. Na parterze szkoły mogliśmy oglądać okolicznościową wystawę. W piątek podczas uroczystej akademii wspominaliśmy historyczne wydarzenia i patrzyliśmy w przyszłość, w duchu nowoczesnego patriotyzmu. Podczas akademii uczniowie klas pierwszych złożyli przysięgę na sztandar szkoły, zobowiązując się do przestrzegania zasad obowiązujących ucznia. „Staliście się pełnoprawnymi członkami społeczności Zespołu Szkół Elektrycznych, zyskując prawa jak i obowiązki”- podkreślał Dyrektor Szkoły Pan Piotr Człapiński. Jak co roku, o godzinie jedenastej jedenaście stanęliśmy „Do hymnu”, a 11 listopada poczet sztandarowy szkoły reprezentował nas na miejskich uroczystościach pod pomnikiem Żołnierza Polskiego. Uczestnicy przemaszerowali ze 100 metrową flagą państwową na plac przed Katedrą. Uroczystości zakończyła Msza św. za ojczyznę.
Dziękujemy wszystkim za galowe stroje, za godne i radosne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Skoro „naród, który traci pamięć – przestaje istnieć” – pamiętajmy i …dbajmy o siebie.
Copyright ©. All Rights Reserved.