Blizny historii

15. 01. 2024 A. Woźniak

W styczniu 2024r. odbył się Konkurs fotograficzny „Blizny historii. Ślady II wojny światowej w mojej okolicy”. Konkurs miał na celu rozwijanie wrażliwości młodzieży wobec dramatycznych losów regionu i jego mieszkańców. Zadaniem uczestników było uchwycenie zachowanych, w całości lub częściowo śladów II wojny światowej w najbliższym otoczeniu oraz sporządzenie pisemnej relacji opisującej uchwycony fakt, osobę, miejsce, budynek itp. Organizatorem konkursu było Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Naszą szkołę reprezentował Alan Szałek z klasy II Tf pod merytorycznym wsparciem p. Agnieszki Woźniak. Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród rzeczowych połączone z otwarciem wystawy prac nagrodzonych i wyróżnionych nastąpi podczas uroczystego spotkania w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w terminie do 29 marca 2024 r.