logo szkoły

Zespół Szkół Elektrycznych

we Włocławku

Święto Chrztu Polski

22. 03. 2024 A. Woźniak

12 kwietnia w szkole odbyły się zajęcia dla klas I upamiętniające 1058 rocznicę Chrztu Polski. Chrzest Polski jest równoznaczny z narodzinami Państwa Polskiego. To niezwykłe wydarzenie jest niedowartościowane w stosunku do innych wydarzeń historycznych. Zdaniem wielu badaczy chrzest księcia Mieszka I jest najważniejszym wydarzeniem w całych dziejach państwa i narodu polskiego. Decyzja naszego pierwszego, historycznego władcy zdecydowała o całej późniejszej przyszłości naszego kraju.

Organizatorkami lekcji były panie: Agnieszka Woźniak i Dorota Chmielewska. Lekcje współprowadzili: finalistka i finaliści ogólnopolskiego konkursu multimedialnego Chrzest Polski. Daria Żurańska z klasy V Tc5, Patryk Pietrzyk z klasy III Tg, Szymon Struś z klasy I Tg i Jakub Szamel z klasy IV Tc.

Uczniowie klasy I tf i klasa I tb biorą udział w wykładzie Nauczycielka na tle współprowadzących uczniów i prezentacji opowiada o Chrzcie Polski Uczeń z klasy trzeciej stojący na tle współprowadzących prezentuje swoją pracę Uczniowie klasy I tc i klasy I ta słuchają wykładu nt Chrztu Polski Dyrektor szkoły dziekuje uczniom za udział w lekcji