Ćwiczenia stylistyczne

15. 04. 2024 D. Chmielewska

11 kwietnia uczniowie klas I TD i I TG udali się do Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu. Uczestniczyli w spektaklu "Ćwiczenia stylistyczne". Scenariusz oparty był na eksperymencie literackim. Twórcy spektaklu mieli na to 99 sposobów. Historia, która zdarzyła się w autobusie linii S, mogła być przedstawiona: instrumentalnie, musicalowo, bajkowo, komicznie, plastycznie itp. O tym, które zostaną zagrane, decydowała publiczność oraz los. Widzowie brali udział w brawurowej, pełnej humoru zabawie językiem i konwencjami teatralnymi. Po spektaklu młodzież obejrzała jeszcze wystawę poświęconą patronowi 2024 roku - Wincentemu Witosowi, która znajduje się przed gmachem Urzędu Marszałkowskiego woj. kujawsko-pomorskiego. Opiekunami uczniów byli: p. Dorota Chmielewska, p. Karolina Augustyniak i p. Dariusz Kostrzewski.

Uczestnicy wycieczki przed gmachem Teatru im Wilhelma Horzycy dłoń z biletem wstępu na spektakl. Uczennice klasy Itg, Itd na widowni w teatrze. Uczniowie klasy Itg, Itd na widowni w teatrze Uczniowie przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu