logo szkoły

Zespół Szkół Elektrycznych

we Włocławku

Olimpiada Elektromechatron w naszej szkole

18. 11. 2025 A. Aftański
Baner olimpiady
Olimpiada Elektromechatron w naszej szkole

Uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych od lat uczestniczą w olimpiadach i konkursach o tematyce elektronicznej. Również w bieżącym roku szkolnym reprezentanci Elektryka, Szymon Lewandowski, Oliwier Lis i Jakub Wójtowicz z klasy VB podjęli wyzwanie i rozwiązywali zadania etapu szkolnego 4 edycji Olimpiady Elektroników i Mechatroników „Elektromechatron”, który miał miejsce 14 listopada w pracowniach informatycznych szkoły. Po zalogowaniu się do systemu informatycznego Olimpiady, jej uczestnicy przez 90 minut zmagali się z problemami z zakresu podstaw elektrotechniki i elektroniki, układów cyfrowych i analogowych, własności i parametrów elementów elektronicznych itp. Wyniki etapu szkolnego będą znane niestety dopiero prawdopodobnie pod koniec roku i wówczas dowiemy się, czy któryś z naszych uczniów będzie reprezentował szkołę w etapie regionalnym olimpiady „Elektromechatron”, czego oczywiście im życzymy.