logo szkoły

Zespół Szkół Elektrycznych

we Włocławku

Jesienne spotkanie z Energą

17. 10. 2025 M. Kotkiewicz

W ramach działań wspólnych ENERGA - OPERATOR S.A. i szkół technicznych z Włocławka, Torunia oraz Grudziądza, 3 października 2025 r. odbyło się wydarzenie „Jesienne spotkanie z Energą”. W trakcie spotkania uczniowie klas 4, kształcący się w zawodzie technik elektryk zapoznali się z profilem działania firm Energa-Operator, Zylinskis oraz spółki Wago. Głównym punktem dnia było zwiedzanie Regionalnej Dyspozycji Mocy oraz stacji elektroenergetycznej wysokiego napięcia GPZ Toruń Śródmieście. W czasie zajęć uczniowie zapoznali się z nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie funkcjonowania stacji elektroenergetycznych oraz brali udział w pokazie specjalistycznego samochodu diagnostycznego z prezentacją technik i technologii wykorzystywanych w diagnostyce kabli. Odbyły się także krótkie zajęcia w laboratorium mobilnym WAGO. Podsumowaniem wyjazdu był konkurs z nagrodami dla uczniów dotyczący wiedzy przekazanej w trakcie wydarzenia.

Uczniowie biorą udział w wykładzie prowadzonym przez przedstawicieli firm Energa – Operator, Zylinskis oraz Wago. Wykład prowadzony w Sali konferencyjnej Budynku Energetyki w Toruniu. uczniowie i opiekunowie w budynku stacji wysokiego napięcia Toruń Śródmieście. Uczniowie zapoznają się z aparaturą specjalistycznego samochodu diagnostycznego. Uczniowie uczestniczą w prezentacji technik i technologii wykorzystywanych w diagnostyce kabli. Uczniowie biorą udział w zajęciach odbywających się w laboratorium mobilnym firmy WAGO.