logo szkoły

Zespół Szkół Elektrycznych

we Włocławku

Energia do nauki

11. 03. 2026 M. Kotkiewicz

W ramach działań wspólnych ENERGA - OPERATOR S.A. i ZSEL, 3 marca 2026 r. odbyło się kolejne spotkanie w Rejonie Dystrybucji Toruń. W trakcie spotkania uczniowie klasy 5TA i 4 TA, kształcący się w zawodzie technik elektryk zapoznali się z profilem działania firmy Energa-Operator. Głównym punktem dnia było zwiedzanie Regionalnej Dyspozycji Mocy oraz stacji elektroenergetycznych wysokiego napięcia GPZ Toruń Północ oraz GPZ Toruń Śródmieście. W czasie zajęć uczniowie zapoznali się z nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie funkcjonowania stacji elektroenergetycznych oraz brali udział w pokazie specjalistycznego samochodu diagnostycznego z prezentacją technik i technologii wykorzystywanych w diagnostyce kabli.

wykład prowadzonym przez przedstawicieli firmy Energa – Operator w Sali konferencyjnej Budynku Energetyki w Toruniu Uczniowie zwiedzają GPZ Toruń Północ Szeroki kadr stacji GPZ Toruń Północ w czasie zwiedzania przez uczniów Wnętrze GPZ Toruń Śródmieście Zdjęcie zbiorowe uczniów i opiekunów w budynku stacji wysokiego napięcia Toruń Śródmieście Uczniowie zapoznają się z aparaturą specjalistycznego samochodu diagnostycznego zaparkowanego przy GPZ Toruń Śródmieście Uczniowie uczestniczą w prezentacji technik i technologii wykorzystywanych w diagnostyce kabli