Finał projektu „Wolne Myśli II”

25. 12. 2023 K. Giżyńska, A. Kasiorkiewicz

18 grudnia w Centrum Kultury „Browar B.” odbył się finał projektu „Wolne Myśli II” – dzień debat na tematy związane z Włocławkiem. Tego dnia uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zmierzyć się nie tylko z dwoma tezami, ale także z przeciwnikami z innych szkół ponadpodstawowych z Włocławka. 16 Listopada w Zespole Szkół Elektrycznych odbyło się pierwsze szkolenie z podstaw Debat Oksfordzkich. Następne spotkanie miało miejsce 15 grudnia, w ramach którego uczniowie przygotowali się do finału projektu.

Debata uczniów ZSEl i LZK. Uczniowie siedzą za stołami po przeciwnych stronach pomieszczenia. Na pierwszym planie tyłem siedzi dwóch członków komisji. Wszyscy znajdują się w zabytkowym pomieszczeniu piwnicznym o ścianach z kamienia i surowej cegły. Czterej reprezentanci szkoły za stołem na tle ściany piwnicznej. Dwie koordynatorki projektu stojące na scenie Browaru B, obok banneru projektu, witające gości debaty. Wszyscy uczestnicy debaty Stojący na scenie podczas podsumowania projektu. Zdjęcie grupowe reprezentantów szkoły w holu budynku na tle siwej ściany panelowej. Z jednej drugiej strony opiekunki uczniów. Uczniowie ZSEl wraz z opiekunkami, siedzący w pomieszczeniu dydaktycznym i obserwujący pozostałe debaty.