15 kwietnia 2026 roku w Auli Collegium Humanisticum UMK w Toruniu odbyła się uroczysta gala Kujawsko-Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2026. Podczas gali wręczono pamiątkowe dyplomy przedstawicielom szkół, które w tegorocznym rankingu uzyskały tytuły Złotej oraz Srebrnej Szkoły.
Wyróżnionym szkołom dyplomy wręczali pani Anna Wdowińska reprezentująca Fundację Edukacyjną Perspektywy, dr hab. Joanna Kurzajewska – profesor UMK , prorektor ds. promocji i współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz pani Grażyna Dziedzic - kujawsko-pomorski Kurator Oświaty. Urząd Miasta Włocławek reprezentował pan Marek Wódecki - Dyrektor Wydziału Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej.
Podczas gali wyróżnione zostały trzy szkoły z Włocławka. Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku, które reprezentował pan Piotr Człapiński – dyrektor. Włocławski Elektryk w tegorocznym rankingu uzyskał 4 miejsce w województwie kujawsko-pomorskim oraz został wyróżniony w kategorii technikum złotym znakiem jakości. W kategorii liceum srebrnym znakiem jakości wyróżniono z Włocławka: I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej – dyplom odebrała dyrektor pani Małgorzata Bisaga oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej, dla którego dyplom odebrała dyrektor pani Aneta Jaworska.
Copyright ©. All Rights Reserved.