Kolejny grant Fundacji Anwil

22. 01. 2024 P. Misiak

W ósmej edycji programu edukacyjnego "Uczę się z ANWILEM" Fundacja ANWIL wesprze realizację 13 projektów, których autorzy postawili sobie za cel popularyzację nauk ścisłych wśród dzieci i młodzieży przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii i innowacyjnych metod.

Miło nam poinformować, że wśród projektów, które w opinii Rady Programowej, Rady Fundacji oraz Zarządu, najlepiej wpisywały się w kryteria konkursu oraz cele fundacji znalazł się autorski projekt Zespołu Szkół Elektrycznych: pn. " Od elektryka do automatyka - 4.0. Technika pneumatyki przemysłowej”. Kwota grantu przyznana przez Fundację ANWIL na realizację projektu wynosi 14 160,00 zł. Autorem projektu jest p. Piotr Misiak.

W ramach projektu planowana jest kontynuacja poprzednich projektów w zakresie automatyki przemysłowej:

• „Od elektryka do automatyka” – obsługa i programowanie sterowników logicznych PLC w Zespole Szkół Elektrycznych - rok szkolny 2019/2020.
  • „Od elektryka do automatyka” - 2.0 oraz obserwacje elektromagnetycznego tła kosmicznego w Zespole Szkół Elektrycznych - rok szkolny 2020/2021.
  • „Od elektryka do automatyka” - 3.0. - rok szkolny 2021/2022.

Realizacja projektu ma na celu zbudowanie przez uczniów pod opieką nauczycieli czterech treningowych stanowisk dydaktycznych wyposażonych w dowolnie konfigurowalne układy pneumatyki sprężonego powietrza sterowane elektrycznie. Stanowiska edukacyjne pozwolą uczniom na zapoznanie się z urządzeniami pneumatycznymi takimi jak elektrozawory rozdzielające i siłowniki, z elektrycznymi czujnikami położenia oraz możliwością ich wykorzystania w przemyśle. Na samodzielnie zbudowanych stanowiskach uczniowie będą mogli montować i obsługiwać różne warianty układów pneumatycznych ze szczególnych uwzględnieniem stosowania zasad bhp przy obsłudze urządzeń elektrycznych i ciśnieniowych. Zbudowane układy będą miały możliwość współpracy z powstałymi w poprzednich edycjach programu „Uczę się z Anwilem” stanowiskami do programowania sterowników i układów logicznych PLC. Główne metody zajęć opierać będą się na zasadzie ćwiczeń praktycznych obejmujących montaż, obsługę układów automatyki wyposażonych w urządzenia i instalacje pneumatyczne sprężonego powietrza.

Grant VII edycji Fundacji Anwil
Grant VII edycji Fundacji Anwil.