logo szkoły

Zespół Szkół Elektrycznych

we Włocławku

Konferencja Samorządów

21. 03. 2026 K. Augustyniak

18 marca 2026 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w III Konferencji Samorządów Uczniowskich Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wydarzenie to stanowiło doskonałą okazję do integracji środowisk uczniowskich z całego regionu oraz zdobycia praktycznej wiedzy z zakresu działalności samorządowej. Naszą placówkę reprezentowała grupa uczniów w składzie: Blanka Szaraniec (kl. IV Tc), Kalina Giżyńska, Agata Kasiorkiewicz, Jacek Ciesielski oraz Wiktor Kozłowski (wszyscy z kl. IV Tg). Opiekę nad młodzieżą sprawowała pani Karolina Augustyniak. Program spotkania był bardzo intensywny i został podzielony na cztery merytoryczne panele:

  • Panel 1: Jakie mamy możliwości? Skąd brać fundusze? – debata panelowa z udziałem partnerów, poświęcona źródłom finansowania projektów uczniowskich.
  • Panel 2: Prawo Marcina – prelekcja pod hasłem „Co może uczeń w szkole?”, zakończona sesją pytań i odpowiedzi podczas której poruszono kwestie prawne dotyczące społeczności szkolnej.
  • Panele 3 i 4: Warsztaty projektowe – praktyczna część spotkania, skupiona na planowaniu i opracowywaniu konkretnych projektów do zrealizowania na terenie szkoły.

Udział w konferencji pozwolił naszym przedstawicielom poszerzyć kompetencje społeczne. Zdobyta wiedza i inspiracje z pewnością zostaną wykorzystane w dalszej pracy naszego Samorządu Uczniowskiego.

Zachęcamy całą społeczność szkolną do śledzenia naszych działań na bieżąco! Zapraszamy na nasze profile w mediach społecznościowych: na Instagrama oraz TikToka, gdzie będziemy publikować relacje i zapowiedzi nadchodzących wydarzeń.

Pielgrzymka maturzystów Pielgrzymka maturzystów Pielgrzymka maturzystów Pielgrzymka maturzystów Pielgrzymka maturzystów