logo szkoły

Zespół Szkół Elektrycznych

we Włocławku

Żegnamy maturzystów

24. 04. 2026 ZSEl

Na prawdziwy sukces składa się nie to, co posiadacie, ale to, kim jesteście.

24 kwietnia 2026 roku w sali sportowej odbyła się uroczystość ukończenia szkoły przez tegorocznych uczniów klas maturalnych Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku. Na początku akademii odbyła się część artystyczna, po czym wręczone zostały liczne nagrody, wyróżnienia, dyplomy, puchary za osiągnięcia sportowe oraz przede wszystkim świadectwa ukończenia technikum.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele firm współpracujących ze szkołą - pani Marzena Szczotkowska-Topić – prezes firmy Renex Electronics Education Center z Włocławka oraz p. Katarzyna Markowska – dyrektor Biura ds. Personalnych w Orlen Serwis S. A, oraz p. Przemysław Rybicki i p. Justyna Wojdyło-Rybarczyk – specjaliści z obszaru automatyki w Orlen Serwis S. A, prowadzący zajęcia dodatkowe w szkole w ramach programu Klasa Automatyków. Przedstawiciele firm wręczyli wyróżniającym się ufundowane wartościowe nagrody.

W uroczystości uczestniczyli nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice uczniów w tym także rodzice reprezentujący Prezydium Rady Rodziców. Głównymi bohaterami uroczystości byli tegoroczni abiturienci nr 4 w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku.

Pan Piotr Człapiński – dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku wręczył świadectwa oraz nagrody wyróżniającym się absolwentom włocławskiego Elektryka.

…Drodzy abiturienci – zapamiętajcie liczbę 2026, pamiętajcie o ważnej tezie: na prawdziwy sukces składa się nie to, co posiadacie, ale to, kim jesteście. Cierpliwość i wytrwałość zawsze przynoszą owoce. Z porażek – wyciągajcie wnioski i idźcie dalej. Wierzymy w Wasz sukces. Zostaliście przygotowani do dorosłego życia w sposób profesjonalny. Chciałbym w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy współtworzyli ten proces: wychowawcom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom. Dziękuję Miastu Włocławek oraz firmom za nieocenione wsparcie w kształtowaniu charakterów tych młodych ludzi. Pamiętajcie drzwi włocławskiego „Elektryka” dla Was są zawsze otwarte. Wracajcie do nas, wracajcie do Włocławka jako dumni absolwenci … - powiedział w swoim przemówieniu Piotr Człapiński - dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku.

Dyrektor podziękował nauczycielom, wychowawcom, pracownikom szkoły, rodzicom Miastu Włocławek oraz przedstawicielom firm, za wszelkie wsparcie, za kształtowanie charakterów, jakże pomocne w osiąganiu celów.

Na uroczystości nie zabrakło życzeń jak najlepszego zdania egzaminów maturalnych oraz podejmowania trafnych życiowych decyzji.

Drodzy abiturienci włocławskiego Elektryka życzymy pomyślnie zdanych egzaminów maturalnych, bo matura nie może być trudniejsza od klasówki w Elektryku!

Żegnamy maturzystów Żegnamy maturzystów Żegnamy maturzystów Żegnamy maturzystów Żegnamy maturzystów Żegnamy maturzystów Żegnamy maturzystów Żegnamy maturzystów Żegnamy maturzystów Żegnamy maturzystów Żegnamy maturzystów Żegnamy maturzystów Żegnamy maturzystów