1 października klasy 2 Td, 3 Te i 5 Tb wzięły udział w 5. edycji Festiwalu Filmowego "Kultura nas ocali" w Brzeskim Centrum Kultury i Historii Wahadło w Brześciu Kujawskim. Obejrzeliśmy 4 filmy krótkometrażowe i film dokumentalny. Podjęta w nich została zróżnicowana, aktualna problematyka - m.in. rożnic kulturowych, emigracji, relacji rodzinnych i społecznych, twórczości muzycznej oraz trudny temat - wybaczenia zabójstwa bliskiej osoby. Po seansach młodzież miała szansę porozmawiać z reżyserami filmów, co niewątpliwie wzbogaciło odbiór dzieł.
Koordynatorką wyjścia była p. Magdalena Lewandowska a opiekunami p. Betina Balcerowska, p. Dorota Kwiatkowska, p. Monika Wudarczyk.
Copyright ©. All Rights Reserved.