logo szkoły

Zespół Szkół Elektrycznych

we Włocławku

Automatyka z LPP LOGISTICS

17. 05. 2024 P. Człapiński

17 maja 2024 roku w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku odbyło się przekazanie sprzętu dydaktycznego przez firmę LPP LOGISTICS. Otrzymane zestawy wzbogaciły wyposażenie pracowni automatyki oraz będą wspomagały proces dydaktyczny w zakresie przedmiotów zawodowych w zawodzie technik automatyk, technik elektronik oraz technik elektryk.

W trakcie przekazania sprzętu obecni byli dyrekcja, nauczyciele przedmiotów zawodowych, uczniowie szkoły oraz przedstawiciele firmy LPP LOGISTICS:

 • pani Kinga Monteil - specjalistka ds. Employer Brandingu, Dział Komunikacji Wewnętrznej i CSR
 • pan Mariusz Zaleski - lider ds. HR
 • pani Aleksandra Bocian z działu relacji zewnętrznych.
 • Współpraca włocławskiego Elektryka z firmą LPP LOGISTICS zapoczątkowana została w 2019 roku wizytą studyjną w Pruszczu Gdańskim. W marcu br. zostało podpisane z firmą porozumienie, które obecnie jest realizowane.

  - Objęcie naszej szkoły patronatem przez spółkę LPP Logistics otwiera przed uczniami nowe możliwości rozwoju i wzmacnia ofertę edukacyjną naszej pracowni automatyki. Podobnie jak w biznesie, tak w edukacji coraz ważniejsze staje się zaplecze technologiczne, które wspomaga zdobywanie praktycznych umiejętności. Staramy się, aby proponowane przez nas metody nauczania w jak największym stopniu odpowiadały najnowszym standardom i praktycznym wymaganiom rynku pracy. Bliska współpraca i wsparcie jednego z najbardziej znaczących pracodawców w regionie zdecydowanie ułatwia to zadanie – komentuje Piotr Człapiński, dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku.

  LPP LOGISTICS jest jednym z największych polskich operatorów logistycznych. Firma zarządza siecią zaopatrzenia i dystrybucji Grupy LPP, do której należą popularne marki odzieżowe: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay, obecne na niemal 40 rynkach całego świata. Firma wykorzystuje nowoczesne systemy takie jak: WMS, automatykę magazynową oraz rozwiązania typu Warehouse Intelligence oparte na algorytmach sztucznej inteligencji.

  LPP Logistics zarządza obiektami magazynowymi zlokalizowanymi w Polsce, Rumunii oraz na Słowacji. Jedno z centrów dystrybucyjnych firmy znajduje się w specjalnej strefie gospodarczej w gminie Brześć Kujawski. Poza tym centra logistyczne znajdują się także w Pruszczu Gdańskim, Gdańsku, Jasionce k. Rzeszowa, Bukareszcie oraz Bratysławie.

  sprzętu przekazanego przez LPP prezentacja stanowiska automatyki prezentacja stanowiska pneumatyki dyrektor szkoły i przedstawiciele LPP uczniowie montują układ pneumatyki przekazanie przez dyrektora szkoły podziękowań przedstawicielom LPP pamiątkowe zdjęcie: dyrektor i przedstawiciele LPP pamiątkowe zdjęcie: dyrektor i przedstawiciele LPP oraz uczniowie szkoły