Olimpiada Geograficzna
14. 11. 2025
A. Pazderska
Miło nam poinformować, że kolejny raz w Olimpiadzie Geograficznej wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Spośród 14 prac osiem przeszło etap szkolny.
Tytuły z prac zamieszczamy poniżej:
- Temat A. Zróżnicowanie temperatury powietrza w upalny dzień na wybranym obszarze.
- Temat B. Ocena wpływu inwestycji w nowy obiekt handlowy na lokalną gospodarkę i jakość życia mieszkańców.
- Temat C. Rola uwarunkowań geograficznych w rozwoju produkcji rolnej – perspektywa rolników z wybranej miejscowości.
- Temat D. Funkcje wybranego kompleksu leśnego – projekt jednodniowej wycieczki krajoznawczej.
Komisja w składzie pani Aneta Pazderska oraz panie Barbara Skiermańska i Katarzyna Górna wytypowały ośmiu finalistów na szczeblu szkolnym, są to;
- Sikorski Grzegorz klasa IV G
- Dawid Lewandowski klasa IV G
- Eryk Kropielnicki klasa II C
- Alan Szałek klasa IV F
- Ksawery Policzański klasa III C
- Szymon Struś klasa III G
- Malwina Ledzion klasa IV c
- Wiktor Kokowicz klasa IV F
Prace zostały przesłana na Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, a my czekamy na wyniki i kolejny etap wojewódzki.