logo szkoły

Zespół Szkół Elektrycznych

we Włocławku

Olimpiada Solidarności

03. 12. 2025 D. Chmielewska

27 listopada br. odbył się etap szkolny Ogólnopolskiej Olimpiady Solidarności "Dwie dekady historii 1970-1990". Celem przedsięwzięcia jest budowanie tożsamości narodowej wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, poprzez podniesienie poziomu wiedzy z historii najnowszej Polski, a także rozbudzenie zainteresowań dotyczących przebiegu przemian demokratycznych w kraju. Udział w eliminacjach umożliwia uczestnikom rozwój umiejętności analitycznego myślenia oraz krytycznej oceny wydarzeń historycznych. Organizatorem eliminacji była Fundacja Centrum Solidarności w Gdańsku. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Młodzież naszej szkoły tradycyjnie już wzięła udział w tych zawodach. Szkolna Komisja Konkursowa do udziału w etapie II wojewódzkim zakwalifikowała dwóch uczniów, którzy uzyskali najwyższe lokaty: Bartosza Piórkowskiego z kl.V TC i Adriana Wróblewskigo z kl. IV TG. Teraz musimy poczekać na weryfikację wyników etapu szkolnego przez organizatorów olimpiady.

uczestnicy szkolnego etapu Olimpiady oraz opiekunka uczestnicy szkolnego etapu Olimpiady podczas rozwiązywania zadań