Włocławska Parada Schumana

09. 05. 2024 D. Chmielewska

9 maja jest świętem Europy, w rocznicę opublikowania Deklaracji Schumana, symbolizującej początek integracji w Europie po II wojnie światowej. W tym dniu uczniowie klas: I TD i TG wzięli udział we włocławskim Dniu Europy. Jego organizatorem był Urząd Miasta Włocławek.

Parada wyruszyła z Placu Wolności, ul.3 Maja do Starego Rynku. W przedsięwzięciu udział brały szkoły podstawowe, ponadpodstawowe i wyższe, które reprezentowały wylosowane wcześniej kraje Unii Europejskiej. W tym roku hasłem przewodnim parady było "Włocławek sercem Europy". Na czele barwnego europejskiego korowodu szły władze miasta z Prezydentem - Krzysztofem Kukuckim. Po przemarszu "Elektryk:" zaprezentował Słowację.

W trakcie wydarzenia na Starym Rynku Prezydent Miasta Włocławek wręczył młodzieży podziękowania za udział w paradzie.

Opiekunami uczniów byli: p. Dorota Chmielewska, p. Karolina Augustyniak oraz p. Dariusz Kostrzewski.

Uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych na Placu Wolności czekają na rozpoczęcie parady Schumana. Nad głową trzymają baner szkoły Przemarsz uczniów Elektryka ulicą 3 Maja. W centaralnej części uczeń przebrany za Rumcajsa. Dłoń trzymająca podziękowanie za udział w paradzie Czworo uczniów odbierających podziękowanie od prezydenta miasta Wszyscy uczniowie i nauczyciele elektryka biorący udział w paradzie Schumana. nad nimi baner szkoły.