Wycieczka do Poczdamu i Berlina

22. 12. 2023 M. Wudarczyk

14-15 grudnia uczniowie klas IIc i IId uczestniczyli w wycieczce szkolnej, której pierwszym przystankiem był Poczdam - miasto bogate w cenne zespoły zabytkowe. W Poczdamie młodzież zwiedziła zabytkową część miasta, Dzielnicę Holenderską, pospacerowała po zespołach pałacowo- parkowych Sanssouci i Cecylienhof. Drugiego dnia uczniowie przebywali w Berlinie. Mieli okazję zobaczyć zbiory Muzeum Techniki, Bramę Brandenburską, Mur Berliński, panoramę miasta z kopuły widokowej Reichstagu, a przede wszystkim poczuć klimat stolicy Niemiec. Ważnym punktem wycieczki były jarmarki bożonarodzeniowe, obfitujące w tradycyjne jedzenie i liczne pamiątki. Opiekunami na wyjeździe były panie: A. Maciejczak, B. Molenda, S. Trzciałkowska i M. Wudarczyk.