Prezydent spotkał się z młodzieżą

25. 12. 2023 ZSEl

24 stycznia 2024 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku obyło się spotkanie dr Marka Wojtkowskiego – Prezydenta Miasta Włocławek z uczniami klas maturalnych włocławskiego Elektryka. W spotkaniu brał także udział Piotr Człapiński – dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku.

Głównym celem spotkania była rozmowa z uczniami o Włocławku. Młodzież miała możliwość zadawania pytań Panu Prezydentowi. Na wstępie spotkania dr Marek Wojtkowski pogratulował uczniom oraz gronu pedagogicznemu wysokiego miejsca szkoły w tegorocznym Rankingu Edukacyjnym Perspektywy 2024 po czym zaczęło się zadawanie pytań. Pytania uczniów dotyczyły m in. jakości dróg, bieżących remontów różnych obiektów, w tym szpitala, zapatrywania się na pomysł budowy modułowych reaktorów jądrowych (SMR) w okolicach Włocławka, a także pomysłów na rozwój Włocławka.

Dr Marek Wojtkowski wskazał na miejsca takie jak inkubatory przedsiębiorczości, gdzie przy wsparciu projektów z Powiatowego Urzędu Pracy młodzi ludzie kończący szkołę mogą rozpocząć działalność w postaci pierwszego biznesu. Pan Prezydent zrelacjonował bieżące remonty dróg oraz toczące się miejskie inwestycje, określił przewidywane terminy zakończenia prac. Wskazał także na potrzeby rozwoju alternatywnych źródeł energii jakim są modułowe reaktory jądrowe. Poruszony także został temat funkcjonowania służy zdrowia we Włocławku.

Na koniec spotkania Pan Prezydent życzył uczniom włocławskiego Elektryka trafnych wyborów oraz sukcesu na egzaminie maturalnym.

Pan prezydent stoi w towarzystwie dyrektora i wita uczniów na spotkaniu. Uczniowie zebrani na trybunach - szerokie ujęcie. Uczniowie na trybunach z innej perspektywy, w skupieniu słuchający prelekcji. Pan prezydent w towarzystwie dyrektora stojący przy stoliku przemawiający do uczniów. Dyrektor i prezydent siedzący za stolikiem na tle baneru szkoły. Dyrektor i Pan prezydent siedzący za stolikiem na tle banneru szkoły.