Renex wspiera włocławskiego Elektryka

15. 04. 2024 P. Człapiński

W ramach realizacji umowy o współpracy z Firmą Renex włocławski „Elektryk” otrzymał zestaw pomocy dydaktycznych przeznaczonych do patronackich pracowni elektronicznych funkcjonujących w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku.

Doposażenie pracowni stanowią narzędzia do lutowania w postaci specjalistycznych głowic do lutownic typu hot air, narzędzia montażowe, opaski antystatyczne, materiały eksploatacyjne w postaci bezołowiowego drutu lutowniczego, spoiwa, topniki lutownicze, miedziane taśmy absorbujące, a także lupy powiększające, fartuchy ochronne ESD, maty oraz krzesła antystatyczne.

Otrzymany sprzęt uzupełniał będzie wyposażenie pracowni zawodowych szkoły, a tym samym polepszy proces kształcenia przyszłych techników elektroników w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku.

Włocławska firma elektroniczna Renex od wielu lat wspomaga Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku. Firma jest miejscem praktyk i staży uczniowskich, funduje nagrody dla najlepszych uczniów, przeprowadza specjalistyczne szkolenia branżowe zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Firma Renex zatrudnia wielu absolwentów Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku, dla których jest kolejnym etapem w rozwoju kariery zawodowej, gdzie część z nich po latach pracy zajmuje także stanowiska kierownicze.

topniki, taśmy miedziane narzędzia, spoiwa spoiwa lutownicze, lupy głowice lutownicze hot air fartuchy ochronne ESD Maty antystatyczne