logo szkoły

Zespół Szkół Elektrycznych

we Włocławku

Rocznica wybuchu II WŚ

06. 09. 2025 T. Kleczewski

1 września obchodziliśmy 86. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. W uroczystościach miejskich na Placu Wolności upamiętniających to wydarzenie uczestniczył również poczet sztandarowy Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku. Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu narodowego, po którym zabrzmiał hejnał Włocławka. Okolicznościowe wystąpienie wygłosił prezydent Włocławka Krzysztof Kukucki. Prezydent przypomniał o tragicznych wydarzeniach września 1939. Odniósł się także do obecnej brutalnej rzeczywistości za naszą wschodnią granicą wyrażając nadzieje, że jednak świat zachodni naprawi swoje błędy i zwycięży odwaga i wytrwałość w budowaniu pokoju. Spotkanie zakończyło się złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego.

poczty sztandarowe. poszet szkoły na tle pomnika. wieńce złożone pod pomnikiem.