Z wizytą u "Rodziny"

29. 04. 2024 D. Chmielewska

18 kwietnia uczniowie klas: II TG i II TE udali się do Teatru Powszechnego w Łodzi na spektakl „Rodzina”. Akcja spektaklu w reżyserii Wojciecha Malajkata, dzieje się w podupadłym majątku Lekcickich, w którym głowa rodziny, Tomasz mieszka z siostrą poetką i córką Marysią. Ta ostatnia podejmuje działania mające na celu uratowanie rodzinnego majątku.

„Rodzina” jest to jedna z trzech komedii napisanych przez A. Słonimskiego. Przedstawia satyryczną wizją Polski, napisaną z charakterystycznym dla Skamandryty ostrym dowcipem i ciętym językiem. Mimo, że powstała w 1933 roku okazuje się być dziś niezwykle aktualna. Jest to przedstawienie o nas, o Polakach, o naszym braku dystansu, o konieczności opowiedzenia się po którejś ze stron. Poddaje pod wątpliwość, czy wszystkie spory, które prowadzimy, mają rzeczywiście sens?

Po interesującym przedstawieniu młodzież uczestniczyła w warsztatach teatralnych, które poprowadził aktor grający w spektaklu, p. Arkadiusz Wójcik.

Opiekunami uczniów były: p. Dorota Chmielewska, p. Katarzyna Pilarska i p. Dorota Kwiatkowska.

Wszyscy aktorzy na scenie po zakończeniu spektaklu Pusta scena z dekoracjami, wnętrze salonu Uczniowie na widowni w trakcie warsztatów Uczniowie i opiekunowie na schodach przed wejściem do teatru Uczniowie na widowni przed spektaklem uczniowie, opiekunowie i aktor prowadzący warsztaty na scenie teatru