14 listopada br. uczniowie kl. III TG kształcący się w zawodzie technik programista uczestniczyli w wycieczce do Poznania. Najpierw udali się do Muzeum Rogalowego. Mieści się ono w samym sercu miasta - na Starym Rynku z widokiem na wieżę ratuszową ze słynnymi poznańskimi koziołkami. Miejsce to jest dla wszystkich, którzy chcą poznać lepiej Poznań,jego specyfikę, język oraz symbole ze szczególnym uwzględnieniem Rogali Świętomarcińskich. Młodzież uczestniczyła w przygotowaniu rogali, przy użyciu tradycyjnych narzędzi cukierniczych pomagając Rogalowemu Mistrzowi. Odbywało się to w swobodnej atmosferze pokazu na żywo, z humorem i interakcją z uczestnikami. Następnie odbyła się ich degustacja. Po wizycie w muzeum uczniowie udali się na zwiedzanie pięknej starówki. Opiekunami młodzieży byli: p. Dorota Chmielewska, p. Betina Balcerowska i p. Dariusz Kostrzewski.
Copyright ©. All Rights Reserved.