9 maja jest świętem Europy, w rocznicę opublikowania Deklaracji Schumana, symbolizującej początek integracji w Europie po II wojnie światowej. 8 maja br. uczniowie klas: II TD i III TG wzięli aktywny udział we włocławskim Dniu Europy. Jego organizatorem był Urząd Miasta Włocławek.
Korowód wyruszył z ul.Bulwary do Starego Rynku. W przedsięwzięciu udział brały szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, które reprezentowały wcześniej wylosowane kraje Europy. W tym roku hasłem przewodnim wydarzenia było "Włocławek sercem Europy". Na czele barwnego korowodu szły władze miasta m.in. prezydent Krzysztof Kukucki i wiceprezydenci: Monika Jabłońska i Jarosław Zdanowski oraz radni. Przygotowane przez młodzież stroje oraz prezentacje poszczególnych krajów, przybliżyły mieszkańcom miasta bogactwo i różnorodność kultur europejskich. W tym dniu Elektryk zaprezentował Litwę.
Opiekunami uczniów byli: p. Dorota Chmielewska, p. Natalia Lewandowska i p. Dariusz Kostrzewski.
Copyright ©. All Rights Reserved.