10 października grupa uczniów klasy IIIg pod opieką p. Bożeny Molendy uczestniczyła w konferencji „Włocławek dla zdrowia psychicznego- razem dla spokoju i mocy”. Konferencja odbyła się w ramach Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego i miała na celu wskazanie młodym ludziom, jak dbać o swój dobrostan psychiczny oraz co zrobić i gdzie się udać w czasie trudnej sytuacji. Uczniowie dowiedzieli się, że podstawą sukcesów jest poczucie własnej wartości, docenianie siebie i posiadanie pozytywnych osób w swoim otoczeniu. Ważne jest też zaspokajanie potrzeby miłości, akceptacji, bliskości i uważności emocjonalnej. Po wystąpieniu prelegentów, uczestnicy konferencji skorzystali ze spotkania ze specjalistami, przekazali im swoje uwagi, zadawali pytania. Całość przebiegła w miłej atmosferze, z poczuciem dobrze spędzonego czasu.
Copyright ©. All Rights Reserved.