22. 04. 2024 P. Człapiński

Wielkim sukcesem zakończył się udział uczniów włocławskiego Elektrykach w finale ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych w Telekomunikacji i informatyce - blok programistyczny. Adam Jączak uczeń klasy 4Tef oraz Marcel Zasada uczeń klasy 3Tg zostali laureatami, a Jakub Pawłowski uczeń klasy 3 Tg, został finalistą olimpiady. Cała trojka kształci się w zawodzie technik programista.

Trzydniowy finał olimpiady odbył się w dniach 18-20 kwietnia br. w Jarosławiu. Laureaci i finaliści olimpiady zwolnieni są z teoretycznego egzaminu zawodowego - uzyskując 100 % punktów oraz mają możliwość studiowania na wybranej Politechnice. Uczniowie otrzymali także wartościowe nagrody rzeczowe, m.in. tablet, słuchawki bezprzewodowe, dysk przenośny SSD, książki o tematyce programistycznej, fotoalbumy oraz przewodniki po Jarosławiu. Do olimpiady uczniów przygotowywał mgr inż. Dariusz Kostrzewski - nauczyciel informatycznych przedmiotów zawodowych oraz fizyki. Gratulujemy sukcesu!

Drużyna ZSEl trzymająca puchar i statuetki wraz z organizatorami na tle ścianki
Dyplom Oliwiera