„Zielono Nam” - III Edycja

25. 05. 2024 P. Misiak

W trzeciej edycji programu ekologicznego "Zielono Nam" Fundacja ANWIL wesprze 19 projektów społecznych służących poprawie stanu środowiska naturalnego oraz podnoszeniu świadomości ekologicznej mieszkańców powiatu włocławskiego, przekazując na ten cel łączną kwotę ponad 150 tysięcy złotych.

Miło nam poinformować, że wśród projektów, które w opinii Fundacji ANWIL najlepiej wpisywały się w główne cele programu, miały dobrze dostosowany budżet, proponowały innowacyjne rozwiązania, a przede wszystkim takim, które zakładały działania służące ochronie bioróżnorodności i sprzyjające jej poznaniu oraz zachowaniu znalazł się autorski projekt Zespołu Szkół Elektrycznych: pn. "Włocławski Eko-Elektryk z ANWILEM 3.0 – „Plastik - STOP”".

Kwota grantu przyznana przez Fundację ANWIL na realizację projektu wynosi 12170,00 zł. Autorami projektu są nauczyciele szkoły p. Małgorzata Węgrzynowska i p. Piotr Misiak.

W ramach projektu planowana są następujące działania:

• posadzenie 80 krzewów miododajnych na terenie szkoły,
  • zakup i montaż zewnętrznej aktywnej tablicy smogowej LED z laserowymi czujnikami czystości powietrza PM10 i PM2,5,
  • zakup i montaż profesjonalnej stacji pogodowej z wizualizacją aktualnych danych oraz historii pomiarów poprzez stronę internetową,
  • zakup i montaż dystrybutora wody wodociągowej z filtrem.