19 kwietnia obchodzimy rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Ostatni przywódca zrywu Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, do końca życia przychodził pod pomnik Bohaterów Getta w rocznicę powstania z bukietem żółtych kwiatów. Aby upamiętnić ofiary tego wydarzenia uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych po raz kolejny włączyli się w akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile” organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Chcemy pamiętać, bo wierzymy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość.
Copyright ©. All Rights Reserved.