logo szkoły

Zespół Szkół Elektrycznych

we Włocławku

Drogi kandydacie

kandydaci

Stoisz przed ważnym zadaniem. Wybór szkoły na nowym etapie kształcenia jest zawsze trudną i odpowiedzialną decyzją. To od tego wyboru może zależeć Twoje dorosłe życie - praca i kariera zawodowa. W Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku od wielu lat staramy stawiać na ambitne cele. Dla nas liczy się wysoka jakość i dobra atmosfera, bo solidne wykształcenie to szansa na przyszłość. Udowadniamy to wszystko wynikami matur, egzaminów zawodowych i licznymi sukcesami w olSimpiadach, konkursach oraz współzawodnictwie sportowym.

Warto podkreślić, że nasi absolwenci najczęściej kontynuują naukę na uczelniach politechnicznych. Później już jako absolwenci szkół wyższych obejmują odpowiedzialne stanowiska, a także pełnią ważne role społeczne. W ostatnim czasie mocno wzrosło zainteresowanie zakładów pracy w zakresie zatrudnienia naszych absolwentów. Dowodem na wzorcową współpracę z pracodawcami może być nagroda jaką otrzymaliśmy w 2018 roku jako jedyni w regionie, w konkursie pn. „Potrzeby rynku pracy naszą misją”, organizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy.

Zawsze staraliśmy się skutecznie podejmować wyzwania jakie stawia przed nami współczesność - wprowadzamy nowe kierunki, uczymy nowych technologii, dbamy o uczniów zdolnych, nie zaniedbując słabszych. Bardzo modnym i pożądanym we współczesnym świecie jest kształcenie młodzieży w oparciu o inteligentne specjalizacje – my to wszystko realizujemy.

Obecnie Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku proponuje naukę w zawodach:

  • technik elektryk,
  • technik elektronik,
  • technik informatyk,
  • technik programista,
  • technik automatyk (od 2022 roku).

Nauka w szkole jest bezpłatna.

W szkole oferujemy szeroki wachlarz pomocy stypendialnej. Uczniowie otrzymują zarówno stypendia naukowe, jak i socjalne. Ważnym elementem jest także fakt, że obok szkoły znajduje się bursa szkolna.

O wysokiej jakości pracy może świadczyć fakt, że od początku publikowania ogólnopolskiego rankingu Perspektyw zajmujemy w kategorii technikum, 1 miejsce we Włocławku oraz wysokie miejsca w kraju.

Tak więc kandydacie - zapraszamy do naszej szkoły.

Nie obiecujemy, że będzie lekko, ale dołożymy wszelkich starań, aby czas spędzony w "Elektryku" był czasem twórczym i mile wspominanym po latach.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne.