×
A A A

Pracownia elektronicznych systemów zabezpieczeń Satel.

Od września 2012r. w Zespole Szkół Elektrycznych działa pracownia specjalistyczna, w której uczniowie zdobywają wiedzę dotyczącą elektronicznych systemów zabezpieczeń. W pracowni znajduje się sześć stanowisk z zestawami alarmów firmy SATEL. Uczniowie mogą zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w dziedzinie ochrony i dozoru mienia, samodzielnie projektują, łączą i programują zestawy alarmowe.

Uczniowie mogą pracować na dwóch centralach alarmowych typu Versa 15. Są to zestawy alarmowe idealne do mieszkania, domu, sklepu, czy też małego biura. Składają się oprócz centrali z czujek ruchu, kontaktronów, czujek zbicia szyby, sygnalizatorów itp..

Ponadto posiadamy również dwie centrale: Integra - 32 i Integra 24. Są one przeznaczone do dużych obiektów typu: zakłady pracy, inteligentne domy, szpitale itp.. Dodatkowo do tego typu central można dołączyć czytnik kart zbliżeniowych, który umożliwia kontrolę pojedynczego przejścia czy też steruje zamkiem elektronicznym. Pracownia wyposażona jest w ekspander wejść i wyjść, sterujący urządzeniami elektrycznymi. Cała komunikacja, programowanie i nadzór może odbywać się poprzez Internet (moduł ETHM) lub telefon (moduł GSM).

Kolejny zestaw to centrala CA 10. Jest to wcześniejsza seria central firmy SATEL, która w swoim czasie była najczęściej montowanym zestawem. Charakteryzuje się łatwą obsługą, dobrą jakością i przystępną ceną.

Ostatni zestaw to Micra - moduł alarmowy z funkcją monitoringu GPS (GPRS/SMS). Jest to centrala posiadająca wbudowany muduł GSM. Zaprojektowana została do współpracy z bezprzewodowymi czujkami i manipulatorem. Sterowana może być telefonem (za pomocą smsa lub aplikacji na androida Micra Control) i/lub pilotami. Przeznaczona jest do obiektów typu garaż, altana, plac budowy.

 


Powrót