Stypendia
Na początku każdego roku szkolnego uczniowie i ich rodzice są informowani przez pedagogów i wychowawców klas o możliwości ubiegania się o następujące stypendia:
- Prymus Pomorza i Kujaw
- Prymus Zawodu Kujaw i Pomorza
- Fundacja Anwil
- Stypendium Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego
- Stypendium Prezesa Rady Ministrów
- stypendium szkolne (socjalne)
- stypendia patronackie
Celem projektu jest zapewnienie wsparcia finansowego dla uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki i przedsiębiorczości uczących się w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych w regionie kujawsko-pomorskim.
O stypendium może się ubiegać uczeń, który spełni łącznie warunki:
- jest mieszkańcem województwa kujawsko-pomorskiego,
- uzyskał w jednym z dwóch poprzednich lat szkolnych tytuł finalisty lub laureata konkursu lub olimpiady dotyczy matematyki, przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, przedsiębiorczości,
- uzyskał w poprzednim roku szkolnym co najmniej jedną ocenę celującą lub bardzo dobrą spośród przedmiotów: przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki, przedsiębiorczości, realizowanych jako obowiązkowe zajęcia edukacyjne,
- uzyskał co najmniej dobrą ocenę z zachowania.
Wnioski należy złożyć do końca września - regulamin przyznawania stypendium (.pdf)
O stypendium może się ubiegać uczeń, który spełni łącznie warunki:
uczęszcza do szkoły zawodowej na terenie województwa kujawsko – pomorskiego,
uzyskał promocję do klasy programowo wyższej, w której będzie kontynuować naukę przez co najmniej 2 semestry szkolne;
jest uczniem co najmniej klasy II szkoły zawodowej (technikum, zasadnicza szkoła zawodowa);
uzyskał w ostatnim, zakończonym roku szkolnym średnią ocen z 3 dowolnie wybranych przedmiotów zawodowych teoretycznych i praktycznych (z wyłączeniem praktyk zawodowych) na poziomie nie niższym niż: w przypadku uczniów szkół branżowych 4,00, w przypadku uczniów technikum, którzy byli laureatami bądź finalistami 4,00, natomiast w przypadku pozostałych uczniów technikum 5,33(średnia obliczona w oparciu o świadectwo szkolne z poprzedniego roku nauki, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, bez zaokrągleń oraz co najmniej dobra ocena z zachowani),
uczniowie ubiegający się o stypendium mogą otrzymać dodatkowe punkty za: odbyte staże zawodowe, praktyki letnie lub pracę w zawodzie, którą można udokumentować: zaświadczenia dotyczące staży zawodowych oraz dodatkowych praktyk może wystawić szkoła.
Wnioski należy złożyć do końca września.
O stypendium mogą ubiegać się uczniowie mieszkający na terenie gminy/miasta Włocławek, osiągający dochód miesięczny nie wyższy niż 600 zł. netto na osobę w rodzinie. Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego można odebrać w szkole u pedagogów w pok. 27, następnie wypełnione należy składać przeważnie do 15 września danego roku szkolnego do Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Włocławek.
Uczniowie mieszkający poza terenem gminy/miasta Włocławek w sprawie stypendium szkolnego powinni zgłosić się do właściwych sobie ośrodków pomocy społecznej.
Program stypendialny "Primi inter pares" skierowany do najzdolniejszych uczniów VIII klas szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z Włocławka i powiatu włocławskiego. W tegorocznej edycji programu Fundacja przyzna 50 stypendiów. Wzorem lat ubiegłych, na wsparcie finansowe mogą liczyć osoby wyróżniające się wysoką średnią ocen, a także szczególnymi osiągnięciami w dziedzinie nauki, sportu i kultury oraz zaangażowaniem społecznym.
Wnioski należy dostarczyć do Fundacji do 12 września.
Powrót