×
A A A

Oferta zajęć dodatkowych

Oferta zajęć dodatkowych w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku tworzona jest z wielką starannością. Ma ona przede wszystkim służyć rozwianiu i poszerzaniu zainteresowań uczniów.

W szkole działają liczne koła naukowe, które przygotowują uczniów do konkursów i olimpiad. Nasi uczniowie, uczestnicząc w tego typu zajęciach mają możliwość m in. konstruowania i programowania robotów, tworzenia i testowania programów gier komputerowych (e-sport), tworzenia grafiki komputerowej, opracowywania i udoskonalania aplikacji internetowych, programowania central alarmowych (EDU-Satel), nauki lutowania precyzyjnego, opracowywania wynalazków.

Od 2016 roku nasi uczniowie uczestniczą w zajęciach dodatkowych z automatyki, które odbywają się w patronackiej pracowni automatyki ORLEN Serwis.

Nasi uczniowie mają stworzone możliwości poznawania tajników odnawialnych źródeł energii (OZE).

Jako jedyne Technikum oferujemy naukę języka niemieckiego zawodowego DSD-pro z możliwością uzyskania Deutsches Sprachdiplom / Niemieckiego Dyplomu Językowego. Wspiera nas w tym WIKA Polska.

Uczniowie najstarszych klas mają możliwości uzyskania świadectwa kwalifikacyjnego SEP, uprawniającego do zajmowania się eksploatacją urządzeń i instalacji elektrycznych do 1kV.

Z racji posiadania pływalni wszystkim chętnym uczniom pomagamy uzyskać uprawnienia ratownika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego (WOPR).

W szkole działa Klub Europejski - "Eurotron", kółka informatyczne, fizyczne, elektroniczne, elektryczne, chemiczne, geograficzne, fotograficzne, a także Uczniowski Klub Sportowy "Elektryk" z różnymi sekcjami.

W ostatnich latach bardzo dobre wyniki uzyskują nasi piłkarze ręczni, tenisiści stołowi, koszykarze, siatkarze, piłkarze nożni, lekkoatleci oraz szachiści. Nasi Uczniowie osiągają także sukcesy w sportach siłowych.

Dzięki prężnie działającemu Samorządowi Uczniowskiemu szkoła włącza się w organizację akcji społecznych, takich jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Góra Grosza, Pielucha dla Malucha i innych.

 


Powrót