Porozumienie „Elektryka” ze spółką Anwil podpisane

30. 10. 2019

25 października 2019 roku podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy ANWIL S.A., a Zespołem Szkół Elektrycznych we Włocławku. W siedzibie spółki umowę o współpracy podpisali p. Andrzej Kisielewski - dyrektor Działu Personalnego w spółce Anwil, p. Marcin Lemański - dyrektor Obszaru Energetyki i Gospodarki Wodno-Ściekowej w spółce Anwil oraz Piotr Człapiński – dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku.

Umowa dotyczy m in. wsparcia wszystkich zawodów kształcenia jaką oferuje włocławski „Elektryk” w sferze praktycznego rozwoju uczniów. Szkoła będzie miała stworzone możliwości poznawania przez uczniów procesów technologicznych zachodzących na terenie Anwilu, w takich dziedzinach jak: elektryczność, energetyka, elektronika, informatyka i teleinformatyka. Rozwój spółki Anwil powoduje coraz większe zapotrzebowanie na pracowników kadry technicznej, którą stanowią także absolwenci Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku.

Autor: p. P. Człapiński