Uczeń Elektryka będzie reprezentował Polskę

30. 10. 2019

W dniach 23-25.10.2019r w Gdyni odbył się Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory 2019. Uczestnikiem finałów był Michał Kaczmarek – tegoroczny maturzysta Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku, kształcący się w zawodzie technik elektronik. Michał w finale prezentował własny projekt urządzenia o nazwie SZPOT – Sygnalizator Zewnętrzny Palenia Odpadami Toksycznymi. Projekt zyskał uznanie 18-osobowego jury i został wybrany do reprezentowania naszego kraju w międzynarodowych targach wynalazczości MILSET Expo-Scienes Europe 2020, które odbędą się w Rumunii. Projekt ucznia włocławskiego Elektryka zdobył również specjalną nagrodę finansową ufundowaną przez Uniwersytet Morski w Gdyni. Ponadto udział w finale krajowym prestiżowego konkursu E(x)plory pozwala też na uzyskanie indeksu Uniwersytetu Medycznego w Gdyni.

Opiekunem ucznia był mgr inż. Wojciech Kaczmarek – nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku.

Autor: p. P. Człapiński