×
A A A

Elektryk beneficjentem programu edukacyjnego „Uczę się ANWILEM”

08. 01. 2020

11 grudnia 2019 r. w Centrum Kultury Browar B. odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów, potwierdzających otrzymanie grantów Fundacji ANWIL dla WŁOCŁAWKA Wśród zaproszonych gości znaleźli się Szymon Szewczyk, kapitan drużyny Anwil Włocławek oraz Paweł Przedpełski, przedstawiciel Żużlowej Reprezentacji Polski.

W czwartej edycji programu edukacyjnego Fundacji ANWIL DLA WŁOCŁAWKA "Uczę się z ANWILEM" 9 szkół z Włocławka i powiatu włocławskiego otrzymało dofinansowanie w kwocie łącznej kwocie 138 916,60 złotych na realizację swoich projektów grantowych.

Miło nam poinformować, że Wśród projektów, które w opinii Rady Programowej, Rady Fundacji oraz Zarządu, najlepiej wpisywały się w kryteria konkursu oraz cele fundacji znalazł się autorski projekt Zespołu Szkół Elektrycznych: "Od elektryka do automatyka" – obsługa i programowanie sterowników logicznych PLC.

Opiekunami projektu są nauczyciele p. Jacek Kandyba oraz p. Piotr Misiak

W ramach projektu planowane są działania związane z zapoznaniem uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku z rozwiązaniami w zakresie automatyki przemysłowej, stworzenie edukacyjnych stanowisk treningowych zawierających sterowniki logiczne PLC oraz urządzenia peryferyjne. Główne metody zajęć opierać będą się na zasadzie ćwiczeń praktycznych obejmujących: montaż, obsługę i programowanie układów automatyki wyposażonych w przemysłowe sterowniki PLC oraz prezentowanie wykonanych działań. Planowane są również spotkania/warsztaty z udziałem specjalistów z branży automatyki przemysłowej, w czasie których będą pokazywane możliwości i korzyści praktycznego zastosowania programowalnych sterowników logicznych w przemyśle. Dla poszerzenia horyzontów realizacji projektu planowane są także wizyty w firmach wykorzystujących sterowniki PLC.

Autor: p. P. Misiak

 


Powrót do aktualności