×
A A A

Prezentacja sprzętu „Włocławek Zawodowo”

05. 03. 2020

2 marca w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku w odbyła się prezentacja sprzętu dydaktycznego otrzymanego w ramach realizacji projektu unijnego pn. „Włocławek Zawodowo”.

Prezentowany sprzęt wykorzystywany jest na zajęciach praktycznych w zawodach:

  • technik elektryk,
  • technik elektronik,
  • technik informatyk,
  • technik teleinformatyk,

Projekt „Włocławek zawodowo” współfinansowany jest z środków Unii Europejskiej.

W ramach realizacji projektu włocławski „Elektryk” pozyskał nowoczesne zestawy komputerowe wraz z serwerem i skanerem, kilka kompletów narzędzi monterskich, które wykorzystywane są w pracowniach informatycznych, centrale alarmowe, czujniki, stacje lutownicze oraz programatory, multimetry do pracowni elektronicznych, zestawy narzędzi wraz ze stycznikami, przekaźnikami, czujnikami zegarowymi oraz miernikami rezystancji izolacji do pracowni elektrycznej oraz różnego rodzaju aparaty telefoniczne do pracowni teleinformatycznej.

W ramach realizacji projektu w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku odbywały się zajęcia podnoszące kompetencje zawodowe uczniów, realizowane były staże wakacyjne (wakacje 2018 i wakacje 2019), zajęcia z języka angielskiego technicznego, matematyki oraz indywidualne i grupowe zajęcia z doradztwa zawodowego tzw. SPInKa.

Autor: p. P. Człapiński

 


Powrót do aktualności