Stypendia dla najlepszych elektryków

07. 11. 2019

W siedzibie Energa-Operator SA Oddział w Toruniu po raz kolejny odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów pięciu najzdolniejszym uczniom Technikum nr 4 w Zespole Szkół Elektrycznych w zawodzie technik elektryk.

Fundatorem 5-miesięcznych stypendiów jest Energa-Operator SA. W obecności uczniów i zaproszonych gości umowy stypendialne wręczył p. Jacek Kowalski. Z-ca Dyrektora Generalnego Oddziału Toruń. Nasza piętka stypendystów znalazła się gronie 15 najlepszych uczniów z Torunia, Grudziądza i Włocławka. Z naszej szkoły stypendia otrzymali przyszli technicy elektrycy: Kamil Urbański, Damian Domagalski, Jakub Gotówka, Patryk Pruczkowski oraz Jakub Czajka.

Warto dodać, że toruński oddział Energa-Operator SA współpracuje z włocławskim Elektrykiem od ponad dwóch lat, a efektem współpracy jest m in. modernizacja pracowni elektrycznej (s. 301), która została zrealizowana dzięki dofinansowaniu udzielonemu przez Spółkę. Ponadto Energa jest fundatorem nagród końcowo-rocznych dla najlepszych elektryków oraz wspomnianych stypendiów które przyznawane są, co semestr.

Współpraca Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku z Energa Operator SA jest także pewną formą zachęcenia wszystkich uczniów do osiągania coraz lepszych wyników w nauce i zdobywania nagród fundowanych przez Energa Operator SA.

Miłym i interesującym akcentem uroczystości było zwiedzanie nowo otwartego Muzeum Historii Pomorskiej Energetyki, w którym zgromadzono wiele unikatowych eksponatów i dokumentów.

Autor: p. P. Człapiński